Odehrané koncerty


Vánoce cizokrajin

29. 12. 2017


Vánoční písně jsme si užili i u Jičína ve Valdštejnské lodžii, kam jsme byli pozváni. Půl hodiny před začátkem jsme byli připraveni, že moc lidí nepřijde... ale nakonec se tam ani všichni nevešli! 

Děkujeme za váš zájem i čas a zdá se, že jsme tam nebyli naposledy ;)Vánoční koncert

22. 12. 2017


V kostele Sv. Jana Křitele v Horním Žďáru, se odehrál další vánoční koncert s písněmi z celého světa.

Užili jsme si jedinečnou atmosféru při svitu spousty svíček, podělili jsme se s ostatními o domácí pochoutky a zahřáli se čajem nebo svařákem.

Přišlo si nás poslechnout asi 120 lidí, za což jsme velice rádi a děkujeme za vaši podporu!


Tak zase příští rok, NaŽďár :)


Vystoupení pro spolek Česko-Neměckého porozumění

24. 11. 2017


Trutnovskému spolku jsme předvedli náš "svatojanský" repertoár v trutnovském hotelu Patria.

Vystoupení v domě seniorů

11. 10. 2017


V neděli jsme se sešli v domově důchodců v Hajnici a zazpívali našim milým spoluobčanům oblíbené písně z repertoáru svatojánských písní :)

Vyzkoušeli jsme si improvizační vystoupení v prostorách budovy důchodového centra pro seniory v Hajnici, kde se nás sešla v dobré náladě celá parta i s kapelou.


Svatojánská pouť


Spolek NaŽďár pozval v sobotu 24.6.2017 místní patrioty a dále všechny milovníky dobré hudby a trapného humoru na celodenní kulturní akci.

Pásmo písní z celého světa - vydali jsme se ze Sudet směrem na západ, obešli celou zeměkouli a od východu se vrátili zpět do Čech. Zazněla pestrá směsice jazyků a hudebních stylů (lotyšský kánon, estonská vánoční, francouzská lidová, irská pijácká, mexická revoluční píseň, indiánská ukolébavka, indická filmová, čínská lidová píseň a mnoho jiných). Nechyběly vtipné kostýmy a taneční čísla.

Fotky i shrnutí akce najdete v tomto článku, které zajistil Karel Řehák. Děkujeme!

https://touristfoto.cz/2017/svatojanska-pout-horni-zdar/

Program:

14:00 - 14:30 VERNISÁŽ/SVATOJAN
V Kostele sv.Jana Křtitele proběhne vernisáž historických fotografií a dětských obrázků Horního Žďáru a okolí. K této příležitosti si místní pěvecký sbor NaŽďár (složený z členů spolku NaŽďár a jejich dětí) připravil ve spolupráci s trutnovskou kapelou Marta a Rasputin band krátké vystoupení, během něhož zazní svatojánské lidové písně a říkadla.15:00 - 16:00 ZE ŽĎÁRU AŽ NA KRAJ SVĚTA
Kulturní program bude pokračovat od 15:00 hod. na návsi hudebním pásmem složeným z písní z celého světa.18:00 KONCERT KAPELY...
Pivo, limo zajištěno!


Vánoční koncert v kostele

V pátek 18. 12. 2016 večer se v kostele sv. Jana v Horním Žďáru sešla spousta lidí z obce i okolí a poslechli si v něm překrásné Vánoční písně. Bylo to naše první veřejné vystoupení. Společně se souborem Asinus musicus jsme zazpívali dvě raně barokní písně a sami jsme předvedli pásmo tradičních vánočních písní a koled. Mimo jiné jsme zde poprvé předvedli německou píseň "Eichelhoflied"

věnovanou nedalekému Dubovému Dvoru.