Odehrané koncerty


Zde se nachází chronologicky seřazený výpis uskutečněných koncertů,           se základními informacemi a fotografiemi


Vánoční zpěvy v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kohoutově

26. 12. 2018


Po svátečních shonech jsme si krásně odpočali a ještě naposledy zazpívali vánoční písně v překrásném Kouhoutovském kostele.

Děkujeme za pozvání a výborný punč s občerstvením :)


Vánoční zpívání v kostele sv. Jana Křtitele v Horním Žďáru

21. 12. 2018


Tradičně jsme v našem krásném kostele uvítali sousedy, přátele, známé i neznámé a zazpívali jim soubor vánočních písní. Sbor se postupně rozrůstá nejen o nové členy, ale i o nové písně, takže jste si užili zase pár novinek a společně si zazpívali také u klasických koled. Svařáček nebo čajíček nás ohřál a chuťové buňky jsme si uspokojily díky dobrůtkám, které kdo donesl na společný stůl :)

Děkujeme za vaši přízeň a podporu!


Vánoční konzert ve Žďárkách

15.12.2018


Takto jsme dnes se sborem zpívali v krásných Žďárkách u Hronova.

Děkujeme za pozvání a vřelé přijetí!


Vánoce cizokrajin ve Valdštejnské lodžii u Jičína

8.12.2018


Opět po roce jsme si zazpívali v naší oblíbené Valdštejnské lodžii, kde jsme si v programu Vánoce cizokrajin zazpívali pásmo vánočních písní :)


Kostel Nejsvětější Trojice v Žacléři

15. 9. 2018


Zazpívali jsme si v překrásném kostele v Žacléři, kde se nám moc líbilo a po vystoupení jsme všichni dostali překrásnou rudou růži :)

Děkujeme všem zúčastněným!


Hajnickej Potlach

14.7.2018


Soubor NaŽďár vystupoval na Hajnickém potlachu - náš první festival :)


Svatojánská slavnost


23. 6. 2018


Další Svatojánská slavnost se v Horním Žďáru konala 23. 6. 2018 od 15 hodin a jako vždy se začínalo v kostele sv. Jana Křtitele, který byl nazdoben překrásnými květinami. Za tuto výzdobu, úklid a celkovou přípravu okolo kostela, patří ohromné díky paní Kazmirovské a její bezvadné pomocnici, Kateřině Fürbacherové z vedlejší fary.
V kostele zazněly písně zaměřené na svatého Jána a bylo to milé, veselé i hravé. Se skvělou atmosférou jsme se přesunuli k nádrži, kde bylo připravené podium, stany s posezením, občerstvení, lavičky a spousta zábavy i pro nejmladší. Ani déšť nás nepřipravil o úsměv na tváři a užili jsme si společné povídání jak u skvělého kafča, limči či :) pivka s výbornými dobrůtkami od místních žen i mužů.

Všechny kapely, které nám nádherně zahrály, sklidily ohromný aplaus a parádně jsme si zatančili. Konec večera byl završen převážně u ohně, kde jsme pokračovali ve společném zpívání za doprovodu harmoniky, basy, kytary a piana. Vydrželi jsme skoro do rána a moc jsme si to užili.

Děkujeme všem zúčastněným, pořadatelům za ohromný kus práce a brzy zase naviděnou :)


Akce proběhla za podpory Společenství obcí Podkrkonoší a obce Hajnice. 


Více fotografií je ke shlédnutí na našem Facebooku, ZDE.

Vánoce cizokrajin

29. 12. 2017


Vánoční písně jsme si užili i u Jičína ve Valdštejnské lodžii, kam jsme byli pozváni. Půl hodiny před začátkem jsme byli připraveni, že moc lidí nepřijde... ale nakonec se tam ani všichni nevešli!

Děkujeme za váš zájem i čas a zdá se, že jsme tam nebyli naposledy ;)

Vánoční koncert

22. 12. 2017


V kostele Sv. Jana Křitele v Horním Žďáru, se odehrál další vánoční koncert s písněmi z celého světa.

Užili jsme si jedinečnou atmosféru při svitu spousty svíček, podělili jsme se s ostatními o domácí pochoutky a zahřáli se čajem nebo svařákem.

Přišlo si nás poslechnout asi 120 lidí, za což jsme velice rádi a děkujeme za vaši podporu!


Tak zase příští rok, NaŽďár :)


Vystoupení pro spolek Česko-Neměckého porozumění

24. 11. 2017


Trutnovskému spolku jsme předvedli náš "svatojanský" repertoár v trutnovském hotelu Patria.

Vystoupení v domě seniorů

11. 10. 2017


V neděli jsme se sešli v domově důchodců v Hajnici a zazpívali našim milým spoluobčanům oblíbené písně z repertoáru svatojánských písní :)

Vyzkoušeli jsme si improvizační vystoupení v prostorách budovy důchodového centra pro seniory v Hajnici, kde se nás sešla v dobré náladě celá parta i s kapelou.


Svatojánská pouť


Spolek NaŽďár pozval v sobotu 24.6.2017 místní patrioty a dále všechny milovníky dobré hudby a trapného humoru na celodenní kulturní akci.

Pásmo písní z celého světa - vydali jsme se ze Sudet směrem na západ, obešli celou zeměkouli a od východu se vrátili zpět do Čech. Zazněla pestrá směsice jazyků a hudebních stylů (lotyšský kánon, estonská vánoční, francouzská lidová, irská pijácká, mexická revoluční píseň, indiánská ukolébavka, indická filmová, čínská lidová píseň a mnoho jiných). Nechyběly vtipné kostýmy a taneční čísla.

Fotky i shrnutí akce najdete v tomto článku, které zajistil Karel Řehák. Děkujeme!

https://touristfoto.cz/2017/svatojanska-pout-horni-zdar/

Program:

14:00 - 14:30 VERNISÁŽ/SVATOJAN
V Kostele sv.Jana Křtitele proběhne vernisáž historických fotografií a dětských obrázků Horního Žďáru a okolí. K této příležitosti si místní pěvecký sbor NaŽďár (složený z členů spolku NaŽďár a jejich dětí) připravil ve spolupráci s trutnovskou kapelou Marta a Rasputin band krátké vystoupení, během něhož zazní svatojánské lidové písně a říkadla.15:00 - 16:00 ZE ŽĎÁRU AŽ NA KRAJ SVĚTA
Kulturní program bude pokračovat od 15:00 hod. na návsi hudebním pásmem složeným z písní z celého světa.18:00 KONCERT KAPELY...
Pivo, limo zajištěno!


Vánoční koncert v kostele

V pátek 18. 12. 2016 večer se v kostele sv. Jana v Horním Žďáru sešla spousta lidí z obce i okolí a poslechli si v něm překrásné Vánoční písně. Bylo to naše první veřejné vystoupení. Společně se souborem Asinus musicus jsme zazpívali dvě raně barokní písně a sami jsme předvedli pásmo tradičních vánočních písní a koled. Mimo jiné jsme zde poprvé předvedli německou píseň "Eichelhoflied"

věnovanou nedalekému Dubovému Dvoru.