Vážení přátelé, sousedé, brigádníci, tak už je to tady! Přijměte prosím VELKÉ A OFICIÁLNÍ pozvání na akci, kde slavnostně uvítánáme do života naší společnou práci :-D. Udělejte si čas a přijďte to oslavit na náves spolu s námi v sobotu 13. 10. 2018.
Těšíme se!

V našem malém kostele Sv. Jana Křtitele v Horním Žďáru se v pátek 31. srpna od 17 hodin uskutečnila vernisáž výstavy soch, které vytvořil Jiří Kobr. Sochy si budete moci i nadále prohlédnout během roku. Klíče od kostela jsou uloženy k vyzvednutí buď na vedlejší faře č.p. 37 (tel. 777 982380) nebo ve škole č.p. 39 (tel. 737 764108).

Milí přátelé, sousedé, lidé.... V sobotu 30.6. se v "našem" kostele Sv. Jana Křtitele v Horním Žďáru uskutečnila mše, na kterou přijeli lidé z různých končin a také původní místní rodáci, jejich příbuzní a potomci. Děkujeme za hojnou účast!

Prvního června proběhl na návsi blešák, kde se konal i lov strašidláků a zateplování nádrže. Úspěch to byl ohromný. Všechny nás to velice bavilo, povyměňovali nebo prodali jsme spoustu různých věcí a pochutnali si na dobrotách od šikovných kuchařek :) Po této skvělé zkušenosti víme, že to určitě nebyl poslední blešák a včas vám dáme vědět až bude...

Jako každý rok jsme sešli, na vršku nad Žďárem a užili si spoustu zábavy. Děti plnily nejrůznější úkoly a na konci dostaly tašku se spoustou dárečků. Dospělí si povídali, seznamovali se, opékali buřty a užívali si atmosféru. Krásný večer podpořilo super počasí bez větru a s úžasným výhledem na hory, kam zapadalo slunce :) Příští rok se zase těšíme!...

Už se o nás píše i v sousedním Německu a to konkrétně v únorovém vydání měsíčníku Riesengebirgsheimat. Velmi v něm naši činnost chválí paní Edith Niepel, rodačka z Výšinky :)

Adoptovali jsme pár píšťal z varhan kostela sv. Mikuláše v Hajnici, po domácku jim říkáme manuálky a pedálky. Věříme, že si u opravených varhan jednou zazpíváme a zahrajeme. NaŽďár!

V roce 2017 jsme realizovali projekt "Místo, kde žiji", podpořený dotací nadace Via. V průběhu projektu jsme ve skupinkách obcházeli starousedlíky a získávali historické fotografie Žďáru. Sběr fotografií probíhal od března do května 2017. V květnu byla realizován workshop pro děti, kde i ony malovaly místo, kde žijí.

Lukostřelba

22.07.2017

V Hajnici probíhá výuka a trénink lukostřelby, kam se sjíždí milovníci tohoto sportu ze širokého okolí. Čerstvě vytvořený spřátelený spolek Větve severu, z.s. počítá s přesunem lukostřelby do Horního Žďáru, kde by mohly být využity obecní pozemky k výstavbě trvalé lukostřelecké dráhy pro děti i pokročilé. Hlavním člověkem přes luky je Patrik Král,...